Sterylizacja/kastracja psów i kotów dla pilan za PÓŁ ceny

Podobnie jak w 2014 r. obecnie, czyli od 15.05.2018. do 15.11.2018. można otrzymać zwrot połowy kosztu sterylizacji/kastracji swojego psa czy kota. Warunki:

 • dotyczy tylko osób zameldowanych w Pile
 • maksymalnie 250 zł na jedno zwierzę, max 2 zwierzęta od 1 właściciela, np. jeśli ktoś z Państwa ma 2 suczki owczarka niem., których sterylizacja mogłaby kosztować np. 2 x po 400 zł, to może otrzymać zwrot 2 x 200 zł,
 • na całą akcję przeznaczone jest 35 tys. zł, ale należy się spieszyć, bo nie wiadomo czy środki nie zostaną wykorzystane przed 15 listopada 2018 r., kiedy to akcja się kończy.

Sterylizacja/kastracja psów i kotów dla pilan za PÓŁ ceny. Dopłata – jak ją otrzymać? Rejestracja tel. 601568858 weterynarz Piła 24h

 1. Wypełnić wniosek ze strony UM w Pile (link tutaj), zanieść go do Kancelarii Urzędu Miasta Piły, I piętro, pok. 134, w dni powszednie w godz. 7:30 – 15:30 lub wysłać pocztą na adres: Urząd Miejski, Wydział Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej (pani Aleksandra Cioch- Kłodzińska) pl. Staszica 10, 64-920 Piła (tel. 67/2104259) i odebrać osobiście po 2-3 tyg. umowę. W tym czasie wskazane jest odrobaczenie, jeśli nie było zrobione w ciągu 3 miesięcy, można też 2 tyg. przed zabiegiem wykonać szczepienia ochronne. Pies/kot musi być zdrowy i powinien mieć przynajmniej pół roku.
 2. Umówić termin zabiegu tel. 601-568-858 do Centrum Zdrowia i Urody Zwierząt Matuszewscy (można też umówić się gdzie indziej- każdy weterynarz w Pile może wykonać operację).
 3. Przegłodzić pupila ok. 10 godz, wodę odstawić dopiero 3 godz. przed zabiegiem.
 4. Przywieźć pupila z kocykiem lub ręcznikiem do Centrum- Piła, ul. Lutycka 61. Operacje wykonujemy o godz. 9 lub 16. Przed podaniem narkozy robimy badania krwi, a po zabiegu podajemy antidotum na narkozę (chyba, że ze względu na wyższą cenę właściciel sobie tego nie życzy). Zawsze podajemy antybiotyk, silny lek przeciwbólowy – tramadol lub meloxidyl i witaminy, a w razie potrzeby kroplówkę.
 5. Odebrać pupila po kilku godzinach opłacając całą kwotę- od 90 do 500 zł. Zabrać paragon i wydruk z kartoteki pacjenta lub wpis do książeczki zdrowia. Kocura można odebrać już po pół godzinie, gdyż zabieg jest wykonywany na lekkiej narkozie i znieczuleniu miejscowym.
 6. Po 2 dniach przyjść na toaletę rany i antybiotyk. W razie potrzeby wydajemy kołnierz ochronny lub ubranie pooperacyjne.
 7. Złożyć w Urzędzie Miasta Piły umowę, dokumentację medyczną i paragon.
 8. Zdjęcie szwów jest konieczne tylko czasami po 12 dniach od zabiegu (duże suki). Zwykle zakładamy szwy wchłanialne śródskórne (kotki, małe psy, małe suczki), których nie trzeba usuwać, bo same się rozpuszczą w podskórzu. Kastracja kocurów wykonywana jest nowoczesną metodą bezszwową.

Pobierz -> WNIOSEK O DOFINANSOWANIE ZABIEGU STERYLIZACJI/KASTRACJI PSA/KOTA

TU MOŻNA ZOBACZYĆ OPERACJĘ STERYLIZACJI SUCZKI SHIH-TZU ZE SZCZEGÓŁAMI Z UŻYCIEM SZWU WCHŁANIALNEGO, ŚRÓDSKÓRNEGO: https://www.youtube.com/watch?v=Ry17BSnKEAU&t=394s