Leczenie schorzeń stawów psów z wykorzystaniem komórek macierzystych

Możliwe jest już leczenie schorzenia stawów i kręgosłupa psów, przy użyciu komórek macierzystych. Korzystając z tej najnowszej metody możemy leczyć schorzenia:

  • zwierząt młodych, które mają nierozwinięte stawy z powodów genetycznych – przeważnie dotyczy to stawów biodrowych dużych i olbrzymich ras psów
  • stawów i kręgosłupa u starych zwierząt, gdzie z powodu zmian zwyrodnieniowych dochodzi np. do niedowładów kończyn
  • zerwanie i naderwanie więzadeł i ścięgien w każdym wieku

Do leczenia komórkami macierzystymi wykorzystywane są komórki macierzyste pozyskanie z tkanki tłuszczowej. Wykorzystując ten materiał biologiczny w ciągu 2-3 dni pozyskujemy komórki macierzyste, które lekarz weterynarii aplikuje dostawowo zwierzęciu.

Terapia z wykorzystaniem komórek macierzystych jest niestety kosztowna. Dodatkowo należy uwzględnić koszty badań przed zabiegiem. Niekiedy zachodzi konieczność iniekcji również w przestrzenie międzykręgowe – szczególnie u starszych psów – żeby wyeliminować także schorzenia kręgosłupa. Pomyślnie zakończona terapia daje efekt już w kilka tygodni po zabiegu.

Zasadnicza regeneracja stawów następuje w przeciągu minimalnie miesiąca.

Leczenie stawów pozwala przedłużyć życie czworonoga, a co równie ważne umożliwia odłożenie środków przeciwbólowych i przywraca naszemu psiakowi radość życia. Na zabieg można umówić się z lekarzem weterynarzem pod numerem lecznicy z Piły 601 568 858