Jak pozbyć się much, mrówek itp. owadów

Muszak – środek na muchy, mrówki i inne robactwo. Jest produkowany od 25 lat za ścianą mojego Centrum Zdrowia Zwierząt i jak tylko zaczynają latać muchy biorę buteleczkę i smaruję pędzelkiem górę futryn, ran okiennych, czasem jakąś tekturkę, którą wieszam w niewidocznym miejscu. I problem z muchami znika.

Kiedyś miałem problem z mrówkami faraona. Posmarowałem za szafką miejsca, gdzie chodziły i po paru dniach było po problemie.

Działanie. Zawiera trutkę i substancje smakowo-zapachowe wabiące muchy, więc albo zabija muchę, jak ona stanie na posmarowanej powierzchni, albo jak go zliże, bo jest smaczny. Zabija przez przewód pokarmowy (musi być zjedzony przez owada, człowiek może mieć po nim najwyżej biegunkę) i kontaktowo: muchy, mrówki, karaczany, pluskwy, rybiki cukrowe itp. robactwo. Na komary działa słabiej.

  1. Nie ulatnia się do powietrza, więc jest bezpieczny, nie tak jak spray’e.
  2. Jednokrotne posmarowanie wystarcza na kilka miesięcy i działa tak długo, aż go kurz nie przykryje, albo muchy nie zliżą.
  3. Jest tani – buteleczka 140 ml z pędzlem kosztuje ok. 16 zł co wystarcza np. na cały 300 – metrowy dom, albo np. na ok. 20 gniazd prosiąt, na które pierwotnie był wymyślony, bo tam, tak jak w przedszkolu, nie może być zastosowany środek, który by się ulatniał do otoczenia. I w porównaniu do ekonomiczności innych środków, które krótko działają kosztuje najmniej, bo za 16 zł mamy zwykle cały sezon z głowy.

Mucha wlatuje przez okno i poszukuje jedzenia. Z czasem wyczuwa Muszaka np. na ramie okna i go zlizuje. Po kilku minutach jak pijana leci w dół jak trafiony samolot.

Muszaka można kupić bezpośrednio u mnie lub zamówić wysyłkę za zal. pocztowym pod n-rem 601 195 440 (powyżej 10 szt.), dostępny jest również m. in. na allegro.

Można go stosować w domach, sklepach, barach, szkołach, przedszkolach, szpitalach itp. i oczywiście w gniazdach prosiąt czy budynkach gospodarskich.

Od początku, jak tylko był produkowany, stosuję ten środek owadobójczy. Smaruję w domu i w lecznicy – kiedyś były to dwie buteleczki, teraz jest 1 z pędzlem. W moich gabinetach mucha nie pożyje dłużej niż kilkanaście minut. Zapraszam, sprawdźcie Państwo sami. I to tylko za 16 zł/ rok. Polecam :)

Problemy.

1. Mam problem z muchami w domu, a mieszkam na wsi.

2. Muchy w mojej chlewni uodporniły się już chyba na wszystko, więc wróciłem do lepów na muchy- stosuję sznur, do którego muchy się przylepiają rozwieszony pod sufitem. Ale te muchy nadal jeszcze są Dotyczy to wszystkich pomieszczeń chlewni. Także gniazd prosiąt.

3. W mojej oborze z muchami jakoś sobie radzę, ale mam problem w cielętnikach.

4. Jestem właścicielem małego sklepu na wsi i ciągły problem z muchami.

5. Jestem lekarzem weterynarii leczącym duże zwierzęta. Mój samochód po wyjeździe z obory jest pełen much.

Środek na muchy i inne robactwo (słabiej działa na komary) MUSZAK, jest produkowany przez nas (WMMiDP s.c. Piła, ul. Lutycka 61) od ok. 20 lat, kiedyś jako preparat 2-składnikowy (2 buteleczki), obecnie w 1 buteleczce 140 ml z pędzelkiem gratis- kosztuje 16 zł. Wystarczy posmarować nim np. futryny, ramy okien i okolice lamp i na kilka miesięcy nie mamy problemu z muchami. Stosowany jest w Centrum Zdrowia Zwierząt Matuszewscy (Piła, ul. Lutycka 61), w chlewniach, oborach, mieszkaniach, przedszkolach, sklepach, obiektach gastronomicznych, masarniach itd. Z posmarowanej powierzchni NIE ULATNIA SIĘ DO POWIETRZA. Muchy się na niego od 20 lat nie uodporniły. Jeśli spotkaliście się Państwo z podróbkami typu Dwuskładnik spróbujcie oryginału. Nadal działa!

Sposób działania: mucha lub inny robak może być zabity po zlizaniu Muszaka lub po przejściu po nim- działa przez przewód pokarmowy oraz kontaktowo.

Odpowiedzi.

1. Proszę kupić 1 opakowanie Muszaka, wymieszać go, przetrzeć futryny drzwi i ramy okien i posmarować dołączonym pędzelkiem ich górne części, w tych miejscach, których na co dzień nie dotykamy. Środek jest niemal bezbarwny, jak zaschnie w ogóle go nie widać (proszę smarować cienką warstwę) i pamiętać, żeby go nie zmyć przy okazji najbliższego mycia okien. Będzie działał nawet 10 miesięcy. Można smarować też w pokoju dziecięcym- nie ulatnia się do środowiska.

2. Proszę kupić kilka lub więcej Muszaków. 1 buteleczka- 140 – wystarcza np. na posmarowanie ok 20 gniazd prosiąt- smaruje się pędzelkiem górną część gniazd i w koło lamp czy promiennika w miejscach, gdzie prosięta i maciora nie dosięgną. Wcześniej dobrze jest przetrzeć smarowane potem powierzchnie. Muszak będzie działał wiele miesięcy, chyba, że ktoś zapomni i go zmyje. Można tez posmarować ramy okien i futryny drzwi czy bramy, albo posmarować tekturki wielkości kartki papieru i położyć na parapetach lub powiesić. Muchy będą do tego środka przylatywać, zlizywać go i padać. Muszak nie ulatnia się do powietrza, więc można go zastosować, gdy zwierzęta są w pomieszczeniach. Ważne, żeby smarować cienko, tak, żeby nie skapywał np. do koryt czy poideł, choć dla ssaków jest mało toksyczny.

3. W cielętniku należy stosować Muszak podobnie jak powyżej, czyli kupić kilka buteleczek po 140 ml i posmarować miejsca, których cielęta nie dosięgną- futryny, ramy okien, okolice lamp lub kartoniki, które można powiesić. Będzie działał nawet 10 miesięcy.

4. Proszę kupić 1 lub 2 Muszaki i posmarować załączonym pędzelkiem (po przetarciu) górne części ram okiennych, futryn drzwiowych, mocowania lamp i inne podobne miejsca, które nie są na co dzień dotykane. Proszę pamiętać, gdzie był zastosowany preparat, żeby tych miejsc za kilka miesięcy nie umyć, bo Muszak działa nawet 10 m-cy.

5. Najlepiej byłoby, gdyby Pan spryskał wnętrze auta jakimś sprayem, ale to potem tez truje człowieka. Muszak w samochodzie jest trudniejszy do zastosowania- można posmarować górną część słupków (nad pasami bezpieczeństwa) i boki podszybia z tyłu w takich miejscach, gdzie jest plastikowa tapicerka a na co dzień nie dotykamy. Zadziała w ten sposób, że muchy będą, ale po jakimś czasie wyczują Muszaka, podlecą, zliżą i padną.

Jak kupić Muszaka:

  • detalicznie w Centrum Zdrowia Zwierząt Matuszewscy, Piła, ul. Lutycka 61 lub Gabinet Weterynaryjny, Jastrowie, ul. Kilińszczaków 30, albo sklepy ogrodnicze,
  • detalicznie – wysyłka po otrzymaniu przelewu, tel. 601-568-858 lub lekwet24@gmail.com
  • hurtowo (od 16 szt.) – wysyłka gratis, tel. 601-195440 lub 67/213-64-93 (pn.-pt. 8-14)
    Muszak – preparat owadobójczy za niecałe 20 zł- b. wydajny-  kiedyś w postaci 2 buteleczek ( dwuskładnik )- teraz zrobiliśmy tak, żeby było łatwo zastosować i nie mieszać trujących środków# Szukaj w akcjach Allegro