Bezoperacyjne leczenie stawów kręgosłupa i nerek

Ponad cztery lata doświadczenia w Medycynie Regeneracyjnej pozwoliło nam na opracowanie :

* nowej,
* innowacyjnej
* całkowicie bezinwazyjnej

terapii komórkowej z wykorzystaniem komórek frakcji zrębu naczyniowego (SVF). Dzięki temu, będziemy mogli jeszcze lepiej pomagać naszym Braciom Mniejszym. Do terapii można wykorzystać Autologiczny produkt komórkowy czyli wyizolowany z własnej tkanki tłuszczowej pacjenta lub Allogeniczny produkt komórkowy czyli uzyskany od innego dawcy.

Podanie autologicznego produktu komórkowego związane jest z zabiegiem operacyjnym( laparotomia) w celu pozyskania tkanki tłuszczowej z jamy otrzewnowej pacjenta. Nie zawsze stan zdrowia oraz wiek pacjenta pozwala na zastosowanie narkozy niezbędnej do przeprowadzenia zabiegu pobrania tkanki tłuszczowej . Należy również pamiętać, że jakość i ilość komórek macierzystych maleje wraz z wiekiem(starzeją się razem z nami) . Pozostaje również bardzo ważny aspekt czystości mikrobiologicznej. Obecność jakichkolwiek bakterii wyklucza użycie materiału. Niewybaczalnym błędem w sztuce lekarskiej jest podanie zakażonego materiału z tzw. antybiotykiem celowanym działającym na konkretną bakterię. Nie wyobrażamy sobie, żeby gdziekolwiek istniał lekarz, który podałby taki materiał .

Tych wad nie posiada terapia z wykorzystaniem allogenicznego produktu komórkowego czyli od innego dawcy, którą oferujemy naszym pacjentom od lutego 2013 r. Po pierwsze terapia jest całkowicie nieinwazyjna (nie ma potrzeby wykonywania laparotomii w celu uzyskania tkanki tłuszczowej). Po drugie źródłem komórek MSC jest tkanka tłuszczowa z więzadła macicy, uzyskana podczas rutynowego zabiegu sterylizacji, od młodych, zdrowych i przebadanych suk . Po trzecie przeprowadzamy bardzo rygorystyczną kontrolę mikrobiologiczną, gdzie obecność jakiejkolwiek bakterii wyklucza materiał. Po czwarte w przypadku psów i kotów, zupełnie inaczej niż u ludzi, nie ma konfliktu serologicznego i możliwości odrzucenia przeszczepionych komórek.
Pierwsza wzmianka w czasopismach naukowych o wykorzystaniu allogenicznego produktu komórkowego pojawiła się w 2001 r.
Informacja pochodzi ze strony lek. wet. Jerzego Kemilewa, z którym współpracujemy: http://kemilew.com/index.php/rekomendacje/
Kwalifikacja do zabiegu podania komórek macierzystych u psa czy kota- tel. 601-568-858 lub 67-214-37-28 w Centrum Zdrowia i Urody Zwierząt Matuszewscy Piła ul. Lutycka 61 weterynarz 24h
Podanie komórek nie wymaga już operacji, poza iniekcjami dożylnymi w uzasadnionych przypadkach (np u bardzo młodych psów) stosujemy również iniekcje dostawowe.