Strzeżenie Yorka

Właścicielka pieska rasy yorkshire terrier zadzwoniła (kontakt 601 568 858) z prośbą czy w tym samym dniu może umówić psa na strzyżenie i kąpiel. Mimo, że pani fryzjerka zwierząt (groomerka) miała niewiele czasu umówiła pieska na wieczór do salonu Chwila dla pupila- Piła, ul. Lutycka 61- www.lecznica.pila.pl

Strzyżenie psów

York był zapuszczony- wrócił zza granicy, gdzie jest niejeden profesjonalny salon psiej urody, ale z nich nie korzystał, więc pracy było więcej, ale efekt końcowy pozytywnie właścicielkę zaskoczył.

Strzyżenie psów

Kąpiel w salonie psiej piękności i suszenie (profesjonalna suszarka o regulowanej, dużej mocy) to krótki zabieg.

Strzyżenie psów

Obcięcie (przycięcie) pazurów to u nas standard zawierający się w cenie całej usługi pielęgnacji psa- a tu niespodzianka, o której nawet właścicielka nie wiedziała- nasz pupil ma tzw. piąte (czyli anatomicznie pierwsze) dodatkowe pazury w tylnych łapkach, które nieprzycinane bardzo mocno urosły. Na szczęście nie wbiły się w opuszki łap tylko zawinęły się z boku. Na miejscu był lekarz weterynarii, który fachowo obciął pazury, a po strzyżeniu poinformował właścicielkę o konieczności częstego ich przycinania (takie dodatkowe pazury trzeba było usunąć chirurgicznie jak piesek był młody, pozostawienie ich stwarza ryzyko oderwania w czasie biegania np. wśród gałęzi).

Strzyżenie psów Piła

Staramy się, żeby pieski miały jak najmniej stresu. Nasze maszynki są bardzo ciche (Andis II). Podczas strzyżenia pozwalamy pieskowi odpocząć.

Strzyżenie psów Piła

A oto efekt końcowy. Strzyżenie tak długo niestrzyżonego psa to wyzwanie, które wymagało cierpliwej pracy. Jak wróci do nas następnym razem efekt będzie jeszcze lepszy- właścicielka oświadczyła, że szybciej zgłosi psa na strzyżenie jak będzie w Pile, a czesać będzie go codziennie. Już umówiła drugiego yorka na strzyżenie i kąpiel. Zapraszamy- tel. do rejestracji 609-752-632 do salonu przy Centrum Zdrowia i Urody Zwierząt MATUSZEWSCY Piła ul. Lutycka 61.

Strzyżenie psów Piła
Groomer Piła

Małe co nie co o psach rasy Yorskshire terrier:

W początkach pieski tej rasy (XIX wiek) ważyły ok. 8 kg i zwyciężały w konkursach polowań na szczury. Zostały przecież stworzone głównie po to, żeby pilnować przed gryzoniami gospodarstwa rolne czy różne zakłady i młyny.
Ponieważ pieski te miał piękny długi włos zaczęły „wchodzić na salony”. Ich waga zaczęła się zmniejszać do obecnie uznawanej: maksymalnie 3,2 kg. Nie ma yorków miniaturowych. Pieski bardzo małe to efekt chowy przez osoby nieuprawnione przez co psy te o wiele częściej chorują i szybciej umierają. Zanikła zupełnie jego funkcja jako psa polującego, choć instynkt psa do polowań pozostał i przejawia się nieraz w tym, że pieski te rządzą swoimi właścicielami, co pozornie wydaje się psią miłością.
Obecnie terier ten w klasyfikacji FCI znajduje się w grupie trzeciej, w sekcji terierów miniaturowych.

Pielęgnacja yorkshiere terriera:

Yorki mają sierść o strukturze ludzkiego włosa, która cały czas rośnie, stąd koniecznie trzeba je regularne strzyc. Trzeba je też codziennie czesać, ponieważ w innym przypadku mogą tworzyć się kołtuny – do rozczesywania najlepiej używać odpowiednich preparatów.

(tu wklej proszę jeszcze raz 1 zdjęcie, ale zrób może zbliżenie na kołtuny- początek pielęgnacji…)

Pieski te mają włosy podobne swoją strukturą do włosów ludzkich, nie mają też podszerstka, więc w zimne dni podobnie jak my powinny nosić ubranka. Dla psów większości pozostałych ras kąpiele są niewskazane. Jednak yorki kąpiemy regularnie, ponieważ w innym przypadku sierść robi się tłusta, a skóra staje się podrażniona co bywa przyczyną zapaleń skóry.

Zdrowie psów rasy yorkshire terrier.
Zęby mleczne, głw. górne kły trzeba dość często usuwać u piesków w wieku do pół roku, bo kły stałe wyrastają obok i nie wypychają zębów mlecznych. U yorków najszybciej ze wszystkich psów odkłada się kamień nazębny – należy temu zapobiegać (codzienne szczotkowanie i codziennie podawane gryzaki) bądź regularnie usuwać karmień w gabinecie weterynaryjnym (zabieg taki to niewielki koszt- umówić się na zabieg usunięcia kamienia nazębnego Piła/Jastrowie można pod tel. 601-568-858). U yorków częściej niż zwykle występują zapalenia dróg oddechowych, problemy ze stawami kolanowymi i cukrzyca. PORÓD i okres po porodzie to też trudne momenty w życiu suczek tej rasy- wiele porodów kończy się cesarskim cięciem, a gry wystąpi tężyczka poporodowa lekarz weterynarii musi podać dożylnie bardzo dużą dawkę wapnia (calcium), dlatego w czasie ciąży warto temu zapobiegać podając suce karmę dla szczeniąt (junior lub puppy) i dodatkowo preparaty z wapniem.